Konveyör Tuzla

Tuzla Bölgesinde Konveyör Sistemleri

Konveyörler veya piyasada daha sık kullanılan ismi ile konveyör bantlar; ister insan ister malzeme olsun bir yükü belirli bir noktadan başka bir noktaya aktaran, taşıyan sistemlerin genel adıdır. Konveyör kelime anlamı olarak İngilizce “convey” kelimesinden gelir ve iletmek, taşımak anlamına gelmektedir.

 

Elbette konveyörler teknik anlamda çok karmaşık ve çeşitli sistemlerdir. Konveyör sistemleri sadece taşıyıcı kısım ile değil tüm sistemin içeriği ile ele alınması gereken, komple karmaşık ve ayrıntılı altyapılardır.

 

Konveyör Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

 

Konveyör sistemler özellikle fabrika veya üretim alanlarında malzemeleri bir notadan başkasına aktarmak için kullanılırlar. Konveyör sistemleri sadece parçaları lineer olarak aktarması gerekmez, aynı zamanda doğru tasarlanmış ve uygulanmış konveyör sistemleri ile parçalar sıralanabilir, döndürülebilir, dağıtılabilir veya toplanabilirler. Bu tip profesyonel konveyör sistemleri KBT Konveyor ile ustaca tasarlanarak çalışacağı yerde kurulumu ve teslimatı yapılır. KBT Konveyör Tuzla ve civarındaki firmalar için tüm mühendislik, tasarım ve kurulum hizmetlerini sağlamaktadır.

 

Konveyör sistemleri yaygın olarak fabrikalarda kullanılsa da özellikle çok fazla ürünün veya malın bir bölgeden sürekli başka bir bölgeye taşınması gereken durumlarda özellikle tercih edilirler. Bu uygulamalar en güzel örnek ambarlar ve kargo merkezleridir. Bu tip malzemelerin yoğun olarak depolandıkları ve aktarımının istendiği bölgelerde KBT Konveyör, sistem tasarımları ile firmaların çözüm ortağı olmaktadır.

 

Konveyör sistemleri bu alanlar dışında marketlerin kasalarında, hava alanlarının bavul taşıma ve aktarım bölümlerinde, çeşitli kara taşıtlarını yükleme ve boşaltmada yaygın olarak kullanılabilirler. Ayrıca konveyörler sadece sabit olarak değil, inşaat veya imalat sanayinde portatif konveyörler sıklıkla kullanılırlar. Bir malı başka bir yere aktarması için her gereksinimde KBT Konveyör Tuzla ve bölgesinde en önemli çözüm ortağıdır.

 

Konveyör Sistemi Çeşitleri ve Altyapısı

 

Konveyörler pek çok farklı çeşitlerde imal edilebilirler. Piyasada en yaygın olarak kullanılan konveyör çeşitli bantlı tip konveyörler olup, bunların yanı sıra sıklıkla kullanılan konveyörler arasında rulolu veya tavalı konveyörler de bulunmaktadır. Konveyör çeşitleri işin ihtiyacına, kapasitesine, mesafeye, ağırlığa ve pek çok parametreye göre özellikle seçilmelidir. Ayrıca konveyör bantların tasarımları da yine işe özel olarak yapılmalıdır. Özel tasarım konveyörler için firmamız KBT Konveyör’den bilgi alabilirsiniz.