Drop Down

KATALOG

  E-posta

  SORULARINIZ İÇİN
  teklif formu

   E-posta

   Metal algılama ve ayrıştırma işlemlerinde kullanılan metal dedektörler, konveyör sistemine adabte edilerek kullanılabilirler. Bu sayede, ürüetimin akışını kesmeden, kontrol sağlanabilmektedir. Gıda, ilaç, geri dönüşüm gibi sektörlerde, yığılı ve paketlenmiş ürünler, metal dedektörler sayesinde, içersinde bulunabilecek meta parçaları, çivi, pul, iğne gibi yabancı maddeleri ayrıştırlabilirler.

   Ürünle içersinde yer alan, metel parçaların ayrıştırlması manuel ve otomatik olarak yapılabilmektedir. Manuel uygulamada, konveyör üzerinde hareket eden üründe algılanan metal tespit edildiğinde, ışıklı veya sesli alarm ile konveyör durur. Uyarıyla birlikte operatör, metalli ürünü hattan uzaklaştır ve metal dedektörü resetleyerek hattın çalışması sağlanır.

   Otomatik uygulamalar, akışın hızlı ve kapasitenin yüksek olduğu durumlarda tercih edilirler. Metal dedektörü tarafından tespit edilen metel içeren ürün, otomatik olarak reddedilir. Yandan itmeli piston, ayırıcı kol, üfleme ve konveyör banttın aşağı hareketi ile red işlemleri sağlanır. Bu sayede, operatöre gerekesinim kalmadan ve akış hızı kesilmeden kontrol sağlanmış olur.